Regeringen Christensen II

24. juli 1908 - 12. oktober 1908

Periode: 
24.07.1908 - 12.10.1908

Regering:
Venstre (V)

J. C. Christensen (V), Konseilspræsident, Forsvarsminister
Frederik C.O. Raben-Levetzau (V), Udenrigsminister
N. Neergaard (V), Finansminister
Enevold Sørensen (V), Kultusminister
Svend Høgsbro (V), Justitsminister
Sigurd Berg (V), Indenrigsminister
J.Jensen- Sønderup (V), Minister for offentlige arbejder (Trafikminister)
Anders Nielsen (V), Landbrugsminister
Hannes Hafstein, Minister for Island

Christensen_II.jpg