Regeringen Moltke III

13. juli 1851 – 18. oktober 1851

Periode:
13.07.1851 – 18.10.1851

Regering:
Juliministeriet

A.W. Moltke, Premierminister
Wilhelm Sponneck, Finansminister
F. Tillisch, Indenrigsminister
J.N. Madvig, Kultusminister
C.E. Bardenfleth, Minister for Slesvig
Carl Moltke, u.p.
Holger Reedtz, Udenrigsminister
Jacob Fibiger, Krigsminister
C. van Dockum, Marineminister
A.W. Scheel, Justitsminister

Moltke_III.jpg