Regeringen Liebe

30. marts 1920 - 5. april 1920

Periode:
30.03.1920 - 05.04.1920

Regering:
Forretningsministerium

Otto Liebe, Statsminister
Henri Konow, Udenrigsminister
H.P. Hjerl Hansen, Finansminister
Henri Konow, Forsvarsminister
H. Edvard Hass, Kirkeminister
Thorkild Rovsing, Undervisningsminister
Otto Liebe, Justitsminister til 02.04.1920
Kristian Sindballe, Justitsminister fra 02.04.1920
W. Oxholm, Indenrigsminister
N.C. Monberg, Minister for offentlige arbejder (Trafikminister)
W. Oxholm, Landbrugsminister (ad interim)
M.N. Suenson, Handelsminister

Liebe.jpg